Skip to content

Sıkça Sorulan Sorular

Akıllı Oda Termostatı nedir?

Akıllı Oda Termostatı, cep telefonunuza yükleyeceğiniz mobil uygulama ile internet üzerinden ısıtma ünitenizi siz evde yokken dahi kontrol edebilmenizi sağlayan cihazdır.

Akıllı Oda Termostatı, evinizin sıcaklığını ölçerek evinizi ayarladığınız sıcaklıkta tutar ve ısıtma/soğutma ünitenizi istediğiniz zaman açmanızı ya da kapatmanızı sağlar.

Neden Oda Termostatı kullanmalıyım?

Isıtma/soğutma üniteleri çalışma prensibi gereği tesisat içindeki suyu ısıtmaya/soğutmaya endekslenmiştir. Isıtma/soğutma ünitenizin bir kombi olduğunu ve 50°C’ye ayarlandığını varsaydığımız bir senaryoda kombiniz, evinizin sıcaklığına bakmaksızın, tesisat içinde dolaşan suyu 50°C’ye getirinceye kadar çalışır, 50°C’ye geldiğinde ise durur. Burada her şey normal gibi görünse de bu sistem aylık faturalarınızın yaklaşık %35 oranında daha yüksek gelmesine sebep olur.

Oda Termostatı kullanıldığında, kombiniz yine 50°C’de çalışır fakat eviniz istediğiniz sıcaklığa gelince tesisat suyunun kaç derece olduğuna bakmaksızın Oda Termostatı kombinizi kapatır ve kombinizin gereksiz yere çalışmasını önler.

Oda Termostatı ile nasıl %35 tasarruf sağlarım?

Kişisel kullanıma göre Oda Termostatı ile tasarruf oranı değişiklik göstermektedir. Oda Termostatınız ile maksimum seviyede tasarruf sağlamak için gündüz oda sıcaklığını 22°C’de, gece ise 18°C’de tutmanız önerilir. 1°C’lik sıcaklık farkı faturalarınıza %8 oranında etki eder.

• Güneş, yalıtım gibi etmenler evinizin sıcaklığını etkilemektedir. Oda Termostatı ile eviniz güneş ışığı alırken ısıtma/soğutma ünitenizin daha az çalışmasını sağlayabilirsiniz.
• Gündüz evinizin sıcaklığını 22°C’de sabit tutarak gereksiz yakıt harcamaz ve duvarların ısınması ile oluşacak enerji kaybını önleyebilirsiniz.
• Uyku saatlerinizde oda termostatınızı 18°C’ye ayarlayarak hem sağlıklı bir uyku hem de tasarruf sağlayabilirsiniz.
• Dışarıda olduğunuz zaman dilimlerinde evinizin sıcaklığını düşürerek gereksiz enerji harcamasının önüne geçebilir ve evinizi tekrar ısıtmak istediğinizde daha az enerji harcarsınız.

Oda Termostatım ısıtma/soğutma ünitemle uyumlu mu?

Isıtma/soğutma ünitenizin on-off bağlantıları bulunuyorsa tüm Oda Termostatı modellerimiz uyumludur. Isıtma/soğutma ünitenizin ilgili gerekli bilgiyi ısıtma/soğutma ünitenizin kullanım kılavuzundan ya da ısıtma/soğutma ünitenizin servisini arayarak öğrenebilirsiniz.

Kablosuz Akıllı Oda Termostatı nedir?

Kablosuz Akıllı Oda Termostatları pilden enerji aldığında cep telefonuz üzerinden kontrol edilebilir. Bu sayede Kablosuz Akıllı Oda Termostatınızı yaşam alanınızda kullanım kılavuzunda önerilen şekilde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

*HT500S SMART prizden enerji aldığında akıllı oda termostatı olarak kullanılabilmektedir.

Oda Termostatı kullanım suyu sıcaklığını etkiler mi?

Oda Termostatları kullanım suyu sıcaklığına, tesisata ya da doğalgaz sayacına müdahale etmez.

Hangi Oda Termostatını seçmeliyim?

Oda Termostatı seçimi kullanım ihtiyaçlarınıza ve tasarım tercihlerinize bağlıdır. Kablolu, kablosuz, programlı ve akıllı gibi alternatif seçenekler bulunan ürünlerimiz arasından bütçenize ve kullanımınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Oda Termostatını nereden satın alabilirim?

Oda Termostatını Trendyol, Hepsiburada, Amazon Türkiye, N11, D&R ve İdefix e-ticaret platformlarından GENERAL Life mağazalarından veya diğer satıcılardan satın alabilirsiniz.

Oda Termostatı nasıl kurulur, kurulum kim tarafından yapılır?

Ürün kurulum ve montajını kullanım kılavuzunda bulunan talimatları takip ederek kendiniz yapabileceğiniz gibi, dilerseniz servisinizden de yardım talep edebilirsiniz. Servisler hizmet bedeli karşılığı yardımcı olmaktadır.

Oda Termostatı montajı hangi alana yapılmalı?

Oda Termostatınızı yaşam alanınızda sık kullandığınız salon veya oturma odası gibi bir odaya yerleştirebilirsiniz. Kapı girişi ya da pencere kenarı gibi hava sirkülasyonunun çok olduğu yerlere ise monte etmekten kaçınınız. Ayrıca ısıtma/soğutma ünitelerine (kalorifer peteği, klima vb.) yakın yerlere ve doğrudan güneş ışığı alan yerlere koymayınız. Oda Termostatının konulduğu yerin, yerden 150 cm yükseklikte olmasını öneririz. Oda Termostatını koyabileceğiniz yeri bulmak için birkaç yer denemesi yapabilirsiniz.

Oda Termostatı montajında kullanılması gereken kablo özelliği nedir?

Akıllı Oda Termostatının Modem (Alıcı) montajında kullanılması gereken kablo özelliği 2*0.75’tir.

Oda Termostatı ile Alıcı (Modem) arasındaki mesafe ne kadar olmalıdır?

Akıllı Oda Termostatlarında Alıcı (Modem) ile arasındaki mesafe 20 metreyi veya 2 katı geçmemelidir.

Modem (Alıcı) montajında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Modem (Alıcı) yerleşiminde dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

 • Modem ile ısıtma/soğutma ünitesi fiziksel olarak temas etmemelidir.
 • Sıvı, toz vb. gibi dış maddelerden korunmalıdır.
 • Metal yüzeylere monte edilmemelidir.
 • Elektrik kabloları ve bilgisayar, televizyon üniteleri gibi elektronik ekipmanların yakınına monte edilmemelidir.
 • Özel cam veya özel beton gibi ince metal ağlar kullanılan büyük metal yapıların veya diğer yapı malzemelerinin yanına monte edilmemelidir.
 • Oda termostatı ile modem arasındaki mesafe 20 metreyi veya 2 katı geçmemelidir.
 • Modem (alıcı) ısıtma/soğutma ünitesinden en az 50 cm uzağa monte edilmelidir.

Modeminizi bu hususları dikkate alarak evinizin dilediğiniz bir noktasına yerleştirebilirsiniz.

Oda Termostatını nasıl devreden çıkarırım?

Akıllı Oda Termostatlarında Modem (Alıcı) ünitesi üzerinde yer alan manuel (M) butonuna bastığınızda LED yanıp sönmeye başlar ve Oda Termostatı devreden çıkar. Bu durumda ısıtma/soğutma üniteniz tesisat suyu sıcaklığına göre çalışmaya devam eder.

Oda Termostatının ısıtma/soğutma ünitesini çalıştırdığını nasıl anlarım?

Oda Termostatınızın ekranında güneş veya kar sembollerinden biri yanıp sönüyor ise Oda Termostatınız ısıtma/soğutma ünitesini çalıştırıyor demektir.

Ayrıca Akıllı Oda Termostatlarının Modemi (Alıcısı) üzerindeki LED anlamlarından ısıtma/soğutma ünitesinin çalışma durumunu görebilirsiniz.

Oda Termostatlarında bulunan ısıtma ve soğutma modu ne işe yarar?

Oda Termostatınızı kombi ve benzeri ısıtma üniteleri ile ısıtma modunda, ısı pompaları ile ise hem ısıtma hem soğutma modunda kullanabilirsiniz.

Günlük ve haftalık program nedir, ne işe yarar?

Program modu bulunan Oda Termostatlarında ayarladığınız günlük ve haftalık programlar ile evinizin sıcaklığının belirlediğiniz saatlerde otomatik olarak değişmesini sağlayabilirsiniz.

Manuel mod nedir, ne işe yarar?

Manuel mod ile Oda Termostatınızı herhangi bir moda ihtiyaç duymadan, manuel olarak istediğiniz sıcaklığa getirerek kullanabilirsiniz.

Konum modu nedir, ne işe yarar?

HT500S SMART Akıllı Oda Termostatında bulunan ve GLife uygulaması ile çalışan konum modu sayesinde evinizden uzaklaştığınızda evinizin sıcaklığını düşürebilir ya da evinize yaklaştığınızda evinizin sıcaklığını arttırabilirsiniz.

GLife mobil uygulamasından yapacağınız ayarlama ile evinize ne kadar yaklaştığınızda veya evinizden ne kadar uzaklaştığınızda konum modunun aktif olacağını belirleyebilirsiniz.

Yine GLife uygulamasından yapacağınız sıcaklık ayarı ile Oda Termostatınızın konum modunda çalışacağı sıcaklık aralığını belirleyebilirsiniz.

Tuş kilidi nedir, ne işe yarar?

Dokunmatik tuşları bulunan Oda Termostatı modellerinde istemsiz dokunmalara karşı önlem amaçlı tuş kilidi bulunur. Tuş kilidini açmanız için Oda Termostatınızın kullanım kılavuzunda belirtilen tuşa basılı tutmanız gerekir.

Ölçüm hassasiyeti ve çalışma hassasiyeti nedir?
 • Ölçüm hassasiyeti Oda Termostatının ölçtüğü sıcaklık değeridir ve bu değer tüm oda termostatı modellerinde 0.1°C’dir.
 • Çalışma hassasiyeti ise Oda Termostatının ısıtma/soğutma ünitesini kaç derece fark ile  açıp kapatacağını ifade eder. Bu değer histeresiz ayara sahip Oda Termostatlarında -2.0°C ile 2.0°C arasında ayarlanabilir. Fabrika ayarı ise 0.5°C‘dir.
 • TPI Oda Termostatları  minimum enerji kullanarak bulunduğu ortamın ısıtılması veya soğutulması için gerekli olan çalışma hassasiyetini hesaplar ve uygular.
Akıllı Oda Termostatlarında çalışma hassasiyeti ayarlanabilir mi?

G-Life Smart uygulaması ile çalışan Akıllı Oda Termostatlarında çalışma hassasiyeti histerezis ayarı ile ayarlanabilir.

Sıcaklık kalibrasyon ayarı nedir ve ne işe yarar?

Oda Termostatlarında kullanılan sensörler çok hassastır. Yaşam alanınızda bulunan termometrelerdeki sıcaklığı baz almak istiyorsanız, Oda Termostatınızı kalibre etmeniz gerekir. Sıcaklık kalibrasyon ayarı -8°C ile +8°C arasında yapılabilir. Önerilen sıcaklık kalibrasyon ayarı 0.0°C’dir. Sıcaklık kalibrasyon ayarını yapmak için Oda Termostatınızın kullanım kılavuzuna bakınız.

Pil Göstergesi – LB uyarısı nedir?

Oda Termostatınızın ekranında «LB» uyarısı görüldüğünde «düşük pil uyarısı» anlamına gelmektedir. Bu uyarı görüldüğünde pillerin değiştirilmesi önerilmektedir.

Histerezis ayarı nedir?
 • Histerezis ayarı çalışma hassasiyet ayarı anlamına gelmektedir. Oda Termostatı ısıtma/soğutma ünitesini histerezis pozitif ve histerezis negatif değerlerine göre açar ya da kapatır.
 • Histerezis ayara sahip Oda Termostatlarında çalışma hassasiyet ayarı -2.0°C ile 2.0°C derece arasında ayarlanabilir.
 • Histerezis pozitif ve negatif değerleri ayrı sıcaklıklar olarak ayarlanabilir.
 • Histerezis ayara sahip Oda Termostatlarının fabrika ayarı 0.5°C‘dir.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

Histerezis ayarı nasıl yapılır?
 • Oda Termostatınız kapalı iken «Açma/Kapama» butonuna 3 saniye basılı tutarak ayar ekranına ulaşabilirsiniz. Buradan histerezis pozitif ve histerezis negatif değerlerini ayarlayabilirsiniz.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

Histerezis pozitif ayarı nedir?

Oda Termostatınızın histerezis pozitif fabrika ayarı 0.5°C’dir. Bu değer “0.1°C” ile “2.0°C” arasında ayarlanabilir. Histerezis pozitif değerini 0.3°C‘ye ayarladığınızda oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklık değerinin 0.3°C üzerine çıktığında Oda Termostatınız ısıtma/soğutma ünitenize komut gönderecektir. Örneğin Oda Termostatınızı 22.0°C’ye ayarladığınızda oda sıcaklığı 22.3°C’ye yükseldiğinde Oda Termostatı ısıtma modunda ise ısıtma üniteniz duracak, soğutma modunda ise soğutma üniteniz çalışacaktır.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

Histerezis negatif ayarı nedir?

Oda Termostatınızın histerezis negatif fabrika ayarı -0.5°C’dir. Bu değer “-0.1°C” ile “-2.0°C” arasında ayarlanabilir. Histerezis negatif değerini -0.3°C’ye ayarladığınızda oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklık değerinin 0.3°C altına düştüğünde Oda Termostatınız ısıtma/soğutma ünitenize komut gönderecektir. Örneğin Oda Termostatınızı 22.0°C’ye ayarladığınızda oda sıcaklığı 21.7°C’ye düştüğünde Oda Termostatı ısıtma modunda ise ısıtma üniteniz çalışacak, soğutma modunda ise soğutma üniteniz duracaktır.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

GLife uygulaması ile hangi ürünler kontrol edilmektedir?

GLife mobil uygulaması ile sadece HT500S SMART ve eski seri HT300S SMART ürünlerinin kontrolünü sağlayabilirsiniz.

HT400 ürününün mobil uygulama üzerinden kontrolü HT400 uygulaması ile sağlanmaktadır.

*GLife mobil uygulaması ile kontrol edilen ürünlerin prizden enerji alması gerekmektedir.

GLife uygulamasının avantajları nelerdir?
 • Dünyanın neresinde olursanız olun evinizin sıcaklığını mobil uygulaması sayesinde kontrol edebilirsiniz.
 • Mobil uygulaması sayesinde pratik olarak günlük ve haftalık programlar oluşturabilirsiniz.
 • Konum modu sayesinde evinizden uzaklaştığınızda evinizin sıcaklığını düşürebilir ya da evinize yaklaştığınızda evinizin sıcaklığını arttırabilirsiniz.
 • Mobil uygulamasından seçilen tarih aralığına göre ısıtma ünitenizin çalışma saatini, evinizin sıcaklığını ve dış hava sıcaklığını grafik olarak görebilir, geçmişe dönük rapor alabilirsiniz.

*GLife mobil uygulaması ile kontrol edilen ürünlerin prizden enerji alması gerekmektedir.

*GLife mobil uygulaması ile kontrol edilen ürünlerin çalışma hassasiyeti ±0.5 C’dir ve bu değer değiştirilemez.

G-Life SMART uygulaması ile hangi ürünler kontrol edilmektedir?

G-Life SMART mobil uygulaması ile yeni seri tüm Akıllı Oda Termostatı modellerimizin kontrolü sağlanmaktadır.

G-Life SMART mobil uygulaması ile kontrol edilen ürünler aynı zamanda Kablosuz Oda Termostatı olarak kullanılabilir ve pille çalışır.

*HT500S SMART, HT300S SMART (eski seri) ve HT400 ürünleri hariç.

G-Life SMART uygulamasının avantajları nelerdir?
 • Dünyanın neresinde olursanız olun evinizin sıcaklığını mobil uygulaması sayesinde kontrol edebilirsiniz.
 • Mobil uygulaması sayesinde pratik olarak günlük ve haftalık programlar oluşturabilirsiniz.
 • Pil ile kullanımı sayesinde oda termostatını evinizde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.
 • Akıllı Oda Termostatınızın çalışma hassasiyetini ayarlayabilirsiniz.
 • Açık Pencere Algılama özelliği ile Akıllı Oda Termostatınız evinizin ani sıcaklık değişimlerini ölçer ve ısıtma/soğutma ünitesini kapatarak gereksiz enerji sarfiyatının önüne geçer.
 • Amazon Alexa ve Google Assistant ile birlikte çalışabilir.
 • G-Life SMART uygulaması Tuya işbirliği içerisinde geliştirilmiştir.
Ürünlerin kodunun sonunda yer alan “S” ibaresi ne anlama gelmektedir?

Ürün kodlarının sonunda bulunan “S” ibaresi, ürün tasarımında pleksi adı verilen plastik camların kullanıldığını gösterir. Bu şekilde enerji tasarrufu sağlarken, aynı zamanda daha şık bir ev dekorasyonuna sahip olmuş olursunuz.

Ürün kodlarında yer alan “SMART” ne anlama gelmektedir?

Ürün kodlarında bulunan “SMART” ibaresi, ürünün Akıllı Oda Termostatı olduğunu ifade etmektedir.

Kablosuz Oda Termostatı nedir?

Kablosuz Oda Termostatı, evinizin sıcaklığını ölçerek evinizi ayarladığınız sıcaklıkta tutar ve ısıtma/soğutma ünitenizi istediğiniz zaman açmanızı ya da kapatmanızı sağlar.

Kablosuz Oda Termostatı ile Modem (Alıcı) ünitesi radyo frekansla haberleşme sağlar. Bu sayede Kablosuz Oda Termostatınızı yaşam alanınızda kullanım kılavuzunda önerilen şekilde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Neden Oda Termostatı kullanmalıyım?

Isıtma/soğutma üniteleri çalışma prensibi gereği tesisat içindeki suyu ısıtmaya/soğutmaya endekslenmiştir. Isıtma/soğutma ünitenizin bir kombi olduğunu ve 50°C‘ye ayarlandığını varsaydığımız bir senaryoda kombiniz, evinizin sıcaklığına bakmaksızın, tesisat içinde dolaşan suyu 50°C‘ye getirinceye kadar çalışır, 50°C‘ye geldiğinde ise durur. Burada her şey normal gibi görünse de bu sistem aylık faturalarınızın yaklaşık %35 oranında daha yüksek gelmesine sebep olur.

Oda Termostatı kullanıldığında, kombiniz yine 50°C‘de çalışır fakat eviniz istediğiniz sıcaklığa gelince tesisat suyunun kaç derece olduğuna bakmaksızın Oda Termostatı kombinizi kapatır ve kombinizin gereksiz yere çalışmasını önler.

Oda Termostatı ile nasıl %35 tasarruf sağlarım?

Kişisel kullanıma göre Oda Termostatı ile tasarruf oranı değişiklik göstermektedir. Oda Termostatınız ile maksimum seviyede tasarruf sağlamak için gündüz oda sıcaklığını 22°C’de, gece ise 18°C’de tutmanız önerilir. 1°C’lik sıcaklık farkı faturalarınıza %8 oranında etki eder.

• Güneş, yalıtım gibi etmenler evinizin sıcaklığını etkilemektedir. Oda Termostatı ile eviniz güneş ışığı alırken ısıtma/soğutma ünitenizin daha az çalışmasını sağlayabilirsiniz.
• Gündüz evinizin sıcaklığını 22 C’de sabit tutarak gereksiz yakıt harcamaz ve duvarların ısınması ile oluşacak enerji kaybını önleyebilirsiniz.
• Uyku saatlerinizde oda termostatınızı 18°C’ye ayarlayarak hem sağlıklı bir uyku hem de tasarruf sağlayabilirsiniz.
• Dışarıda olduğunuz zaman dilimlerinde evinizin sıcaklığını düşürerek gereksiz enerji harcamasının önüne geçebilir ve evinizi tekrar ısıtmak istediğinizde daha az enerji harcarsınız.

Oda Termostatım ısıtma/soğutma ünitemle uyumlu mu?

Isıtma/soğutma ünitenizin on-off bağlantıları bulunuyorsa tüm Oda Termostatı modellerimiz uyumludur. Isıtma/soğutma ünitenizin ilgili gerekli bilgiyi ısıtma/soğutma ünitenizin kullanım kılavuzundan ya da ısıtma/soğutma ünitenizin servisini arayarak öğrenebilirsiniz.

Kablosuz ve Kablolu Oda Termostatı arasındaki fark nedir?

Kablosuz Oda Termostatı ile Modem (Alıcı) ünitesi radyo frekansla haberleşme sağlar. Bu sayede Kablosuz Oda Termostatınızı yaşam alanınızda kullanım kılavuzunda önerilen şekilde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Kablolu Oda Termostatları ise ısıtma/soğutma ünitesine kablo ile bağlanır. Bu yüzden ısıtma/soğutma ünitesi ile Kablolu Oda Termostatı arasında Kablolu Oda Termostatını yerleştireceğiniz alana kadar kablo çekilmesi gerekir.

Oda Termostatı kullanım suyu sıcaklığını etkiler mi?

Oda Termostatları kullanım suyu sıcaklığına, tesisata ya da doğalgaz sayacına müdahale etmez.

Hangi Oda Termostatını seçmeliyim?

Oda Termostatı seçimi kullanım ihtiyaçlarınıza ve tasarım tercihlerinize bağlıdır. Kablolu, kablosuz, programlı ve akıllı gibi alternatif seçenekler bulunan ürünlerimiz arasından bütçenize ve kullanımınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Oda Termostatını nereden satın alabilirim?

Oda Termostatını Trendyol, Hepsiburada, Amazon Türkiye, N11, D&R ve İdefix e-ticaret platformlarından GENERAL Life mağazalarından veya diğer satıcılardan satın alabilirsiniz.

Oda Termostatı nasıl kurulur, kurulum kim tarafından yapılır?

Ürün kurulum ve montajını kullanım kılavuzunda bulunan talimatları takip ederek kendiniz yapabileceğiniz gibi, dilerseniz servisinizden de yardım talep edebilirsiniz. Servisler hizmet bedeli karşılığı yardımcı olmaktadır.

Oda Termostatı montajı hangi alana yapılmalı?

Oda Termostatınızı yaşam alanınızda sık kullandığınız salon veya oturma odası gibi bir odaya yerleştirebilirsiniz. Kapı girişi ya da pencere kenarı gibi hava sirkülasyonunun çok olduğu yerlere ise monte etmekten kaçınınız. Ayrıca ısıtma/soğutma ünitelerine (kalorifer peteği, klima vb.) yakın yerlere ve doğrudan güneş ışığı alan yerlere koymayınız. Oda Termostatının konulduğu yerin, yerden 150 cm yükseklikte olmasını öneririz. Oda Termostatını koyabileceğiniz yeri bulmak için birkaç yer denemesi yapabilirsiniz.

Oda Termostatı montajında kullanılması gereken kablo özelliği nedir?

Kablosuz Oda Termostatının Modem (Alıcı) montajında kullanılması gereken kablo özelliği 2*0.75’tir.

Oda Termostatı ile Alıcı (Modem) arasındaki mesafe ne kadar olmalıdır?

Kablosuz Oda Termostatlarında Alıcı (Modem) ile arasındaki mesafe 20 metreyi veya 2 katı geçmemelidir.

Modem (Alıcı) montajında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Modem (Alıcı) yerleşiminde dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

 • Modem ile ısıtma/soğutma ünitesi fiziksel olarak temas etmemelidir.
 • Sıvı, toz vb. gibi dış maddelerden korunmalıdır.
 • Metal yüzeylere monte edilmemelidir.
 • Elektrik kabloları ve bilgisayar, televizyon üniteleri gibi elektronik ekipmanların yakınına monte edilmemelidir.
 • Özel cam veya özel beton gibi ince metal ağlar kullanılan büyük metal yapıların veya diğer yapı malzemelerinin yanına monte edilmemelidir.
 • Oda termostatı ile modem arasındaki mesafe 20 metreyi veya 2 katı geçmemelidir.
 • Modem (alıcı) ısıtma/soğutma ünitesinden en az 50 cm uzağa monte edilmelidir.

Modeminizi bu hususları dikkate alarak evinizin dilediğiniz bir noktasına yerleştirebilirsiniz.

Oda Termostatını nasıl devreden çıkarırım?

Kablosuz Oda Termostatlarında Modem (Alıcı) ünitesi üzerinde yer alan manuel (M) butonuna bastığınızda LED yanıp sönmeye başlar ve Oda Termostatı devreden çıkar. Bu durumda ısıtma/soğutma üniteniz tesisat suyu sıcaklığına göre çalışmaya devam eder.

Oda Termostatının ısıtma/soğutma ünitesini çalıştırdığını nasıl anlarım?

Oda Termostatınızın ekranında güneş veya kar sembollerinden biri yanıp sönüyor ise Oda Termostatınız ısıtma/soğutma ünitesini çalıştırıyor demektir.

Ayrıca Kablosuz Oda Termostatlarının Modemi (Alıcısı) üzerindeki LED anlamlarından ısıtma/soğutma ünitesinin çalışma durumunu görebilirsiniz.

Oda Termostatlarında bulunan ısıtma ve soğutma modu ne işe yarar?

Oda Termostatınızı kombi ve benzeri ısıtma üniteleri ile ısıtma modunda, ısı pompaları ile ise hem ısıtma hem soğutma modunda kullanabilirsiniz.

Günlük ve haftalık program nedir, ne işe yarar?

Program modu bulunan Oda Termostatlarında ayarladığınız günlük ve haftalık programlar ile evinizin sıcaklığının belirlediğiniz saatlerde otomatik olarak değişmesini sağlayabilirsiniz.

Manuel mod nedir, ne işe yarar?

Manuel mod ile Oda Termostatınızı herhangi bir moda ihtiyaç duymadan, manuel olarak istediğiniz sıcaklığa getirerek kullanabilirsiniz.

Tuş kilidi nedir, ne işe yarar?

Dokunmatik tuşları bulunan Oda Termostatı modellerinde istemsiz dokunmalara karşı önlem amaçlı tuş kilidi bulunur. Tuş kilidini açmanız için Oda Termostatınızın kullanım kılavuzunda belirtilen tuşa basılı tutmanız gerekir.

Ölçüm hassasiyeti ve çalışma hassasiyeti nedir?
 • Ölçüm hassasiyeti Oda Termostatının ölçtüğü sıcaklık değeridir ve bu değer tüm oda termostatı modellerinde 0.1°C’dir.
 • Çalışma hassasiyeti ise Oda Termostatının ısıtma/soğutma ünitesini kaç derece fark ile  açıp kapatacağını ifade eder. Bu değer histeresiz ayara sahip Oda Termostatlarında -2.0°C ile 2.0°C arasında ayarlanabilir. Fabrika ayarı ise 0.5°C‘dir.
 • TPI Oda Termostatları  minimum enerji kullanarak bulunduğu ortamın ısıtılması veya soğutulması için gerekli olan çalışma hassasiyetini hesaplar ve uygular.
Sıcaklık kalibrasyon ayarı nedir ve ne işe yarar?

Oda Termostatlarında kullanılan sensörler çok hassastır. Yaşam alanınızda bulunan termometrelerdeki sıcaklığı baz almak istiyorsanız, Oda Termostatınızı kalibre etmeniz gerekir. Sıcaklık kalibrasyon ayarı -8°C ile +8°C arasında yapılabilir. Önerilen sıcaklık kalibrasyon ayarı 0.0°C’dir. Sıcaklık kalibrasyon ayarını yapmak için Oda Termostatınızın kullanım kılavuzuna bakınız.

Pil Göstergesi – LB uyarısı nedir?

Oda Termostatınızın ekranında «LB» uyarısı görüldüğünde «düşük pil uyarısı» anlamına gelmektedir. Bu uyarı görüldüğünde pillerin değiştirilmesi önerilmektedir.

TPI özelliği nedir?

TPI teknolojisi, ısıtma/soğutma sisteminizden mümkün olan en iyi enerji verimliliğini almanızı sağlamak için tasarlanmıştır. Evinizi ayarlanan sıcaklık değirene ulaştırmak ve bu değerde muhafaza etmek için mümkün olan en iyi zamanlamaları ölçer ve uygular.

Gelişmiş TPI yapay zekâ teknolojisi sayesinde Oda Termostatınız bulunduğu ortamın sıcaklık değişimine uyum sağlar. Evinizin genel sıcaklık haritasını çıkararak istenilen oda sıcaklığına ne zaman ulaştığını ve bu sıcaklığın nasıl korunduğunu öğrenir.

Bu bilgilerden hareketle ısıtma/soğutma ünitenizin ne kadar süre boyunca çalışması gerektiğinin hesaplamasını yaparak On/Off Oda Termostatlarına göre daha yüksek tasarruf ve konfor sağlar.

TPI Oda Termostatı nasıl çalışır?

TPI teknolojisini kullanan Oda Termostatları, evinizin sıcaklığının ne zaman ayarlanan sıcaklığın üstüne çıkacağını veya altına ineceğini öngörür ve ısıtma/soğutma ünitesini buna göre açıp kapatır. Bu durum evinizin yukarı ve aşağı yönlü maksimum sapmalar olmadan ayarladığınız sıcaklıkta kalmasını sağlar.

Ürün yazılımında bulunan gelişmiş yapay zeka teknolojisi sayesinde bulunduğu ortamın sıcaklık değişimine adapte olur. Evinizin genel sıcaklık haritasını çıkararak istenilen oda sıcaklığına ne kadar zamanda ulaşıldığını ve bu sıcaklığın nasıl korunduğunu öğrenir. Bu sayede ısıtma/soğutma ünitenizin ne kadar süre boyunca çalışması gerektiğinin hesaplamasını yaparak minimum enerji sarfiyatı sağlar.

TPI Oda Termostatının farkı nedir?

TPI olmayan oda termostatlarında, ısıtma/soğutma ünitesi ayarlanan sıcaklık değerini geçene kadar sürekli olarak çalışır ve durur. Ayarlanan sıcaklık değerinin altına belirli bir miktar düştüğünde ise ısıtma/soğutma ünitesi tekrar çalışır. Bu durum, daha büyük sıcaklık dalgalanmaları ve daha az enerji kontrolü yaratır.

TPI Oda Termostatları ise sahip olduğu avantajlarla birlikte On/Off Oda Termostatlarına göre daha yüksek tasarruf ve konfor sağlar.

TPI Oda Termostatı hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?
 • TPI Oda Termostatlarının yerleşiminin değiştirilmesi durumunda öğrenme süreci yeniden başlayacaktır. Öğrenme süreci 7 gün olarak değerlendirilmelidir.
 • TPI Oda Termostatlarının enerjisinin kesilmesi durumunda (pil değişimi) öğrenme süreci yeniden başlayacaktır. Öğrenme süreci 7 gün olarak değerlendirilmelidir.
Histerezis ayarı nedir?
 • Histerezis ayarı çalışma hassasiyet ayarı anlamına gelmektedir. Oda Termostatı ısıtma/soğutma ünitesini histerezis pozitif ve histerezis negatif değerlerine göre açar ya da kapatır.
 • Histerezis ayara sahip Oda Termostatlarında çalışma hassasiyet ayarı -2.0°C ile 2.0°C derece arasında ayarlanabilir.
 • Histerezis pozitif ve negatif değerleri ayrı sıcaklıklar olarak ayarlanabilir.
 • Histerezis ayara sahip Oda Termostatlarının fabrika ayarı 0.5°C‘dir.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

Histerezis ayarı nasıl yapılır?
 • Oda Termostatınız kapalı iken «Açma/Kapama» butonuna 3 saniye basılı tutarak ayar ekranına ulaşabilirsiniz. Buradan histerezis pozitif ve histerezis negatif değerlerini ayarlayabilirsiniz.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

Histerezis pozitif ayarı nedir?

Oda Termostatınızın histerezis pozitif fabrika ayarı 0.5°C’dir. Bu değer “0.1°C” ile “2.0°C” arasında ayarlanabilir. Histerezis pozitif değerini 0.3°C‘ye ayarladığınızda oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklık değerinin 0.3°C üzerine çıktığında Oda Termostatınız ısıtma/soğutma ünitenize komut gönderecektir. Örneğin Oda Termostatınızı 22.0°C’ye ayarladığınızda oda sıcaklığı 22.3°C’ye yükseldiğinde Oda Termostatı ısıtma modunda ise ısıtma üniteniz duracak, soğutma modunda ise soğutma üniteniz çalışacaktır.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

Histerezis negatif ayarı nedir?

Oda Termostatınızın histerezis negatif fabrika ayarı -0.5°C’dir. Bu değer “-0.1°C” ile “-2.0°C” arasında ayarlanabilir. Histerezis negatif değerini -0.3°C’ye ayarladığınızda oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklık değerinin 0.3°C altına düştüğünde Oda Termostatınız ısıtma/soğutma ünitenize komut gönderecektir. Örneğin Oda Termostatınızı 22.0°C’ye ayarladığınızda oda sıcaklığı 21.7°C’ye düştüğünde Oda Termostatı ısıtma modunda ise ısıtma üniteniz çalışacak, soğutma modunda ise soğutma üniteniz duracaktır.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

Ürünlerin kodunun sonunda yer alan “S” ibaresi ne anlama gelmektedir?

Ürün kodlarının sonunda bulunan “S” ibaresi, ürün tasarımında pleksi adı verilen plastik camların kullanıldığını gösterir. Bu şekilde enerji tasarrufu sağlarken, aynı zamanda daha şık bir ev dekorasyonuna sahip olmuş olursunuz.

Ürün kodlarında yer alan “RF” ne anlama gelmektedir?

Ürün kodlarında bulunan “RF” ibaresi, ürünün Kablosuz Oda Termostatı olduğunu ifade etmektedir.

Kablolu Oda Termostatı nedir?

Kablolu Oda Termostatı, evinizin sıcaklığını ölçerek evinizi ayarladığınız sıcaklıkta tutar ve ısıtma/soğutma ünitenizi istediğiniz zaman açmanızı ya da kapatmanızı sağlar.

Kablolu Oda Termostatları ısıtma/soğutma ünitesine kablo ile bağlanır. Bu yüzden ısıtma/soğutma ünitesi ile Kablolu Oda Termostatı arasında Kablolu Oda Termostatını yerleştireceğiniz alana kadar kablo çekilmesi gerekir.

Neden Oda Termostatı kullanmalıyım?

Isıtma/soğutma üniteleri çalışma prensibi gereği tesisat içindeki suyu ısıtmaya/soğutmaya endekslenmiştir. Isıtma/soğutma ünitenizin bir kombi olduğunu ve 50°C‘ye ayarlandığını varsaydığımız bir senaryoda kombiniz, evinizin sıcaklığına bakmaksızın, tesisat içinde dolaşan suyu 50°C‘ye getirinceye kadar çalışır, 50°C‘ye geldiğinde ise durur. Burada her şey normal gibi görünse de bu sistem aylık faturalarınızın yaklaşık %35 oranında daha yüksek gelmesine sebep olur.

Oda Termostatı kullanıldığında, kombiniz yine 50°C‘de çalışır fakat eviniz istediğiniz sıcaklığa gelince tesisat suyunun kaç derece olduğuna bakmaksızın Oda Termostatı kombinizi kapatır ve kombinizin gereksiz yere çalışmasını önler.

Oda Termostatı ile nasıl %35 tasarruf sağlarım?

Kişisel kullanıma göre Oda Termostatı ile tasarruf oranı değişiklik göstermektedir. Oda Termostatınız ile maksimum seviyede tasarruf sağlamak için gündüz oda sıcaklığını 22°C’de, gece ise 18°C’de tutmanız önerilir. 1°C’lik sıcaklık farkı faturalarınıza %8 oranında etki eder.

• Güneş, yalıtım gibi etmenler evinizin sıcaklığını etkilemektedir. Oda Termostatı ile eviniz güneş ışığı alırken ısıtma/soğutma ünitenizin daha az çalışmasını sağlayabilirsiniz.
• Gündüz evinizin sıcaklığını 22°C’de sabit tutarak gereksiz yakıt harcamaz ve duvarların ısınması ile oluşacak enerji kaybını önleyebilirsiniz.
• Uyku saatlerinizde oda termostatınızı 18°C’ye ayarlayarak hem sağlıklı bir uyku hem de tasarruf sağlayabilirsiniz.
• Dışarıda olduğunuz zaman dilimlerinde evinizin sıcaklığını düşürerek gereksiz enerji harcamasının önüne geçebilir ve evinizi tekrar ısıtmak istediğinizde daha az enerji harcarsınız.

Oda Termostatım ısıtma/soğutma ünitemle uyumlu mu?

Isıtma/soğutma ünitenizin on-off bağlantıları bulunuyorsa tüm Oda Termostatı modellerimiz uyumludur. Isıtma/soğutma ünitenizin ilgili gerekli bilgiyi ısıtma/soğutma ünitenizin kullanım kılavuzundan ya da ısıtma/soğutma ünitenizin servisini arayarak öğrenebilirsiniz.

Kablosuz ve Kablolu Oda Termostatı arasındaki fark nedir?

Kablosuz Oda Termostatı ile Modem (Alıcı) ünitesi radyo frekansla haberleşme sağlar. Bu sayede Kablosuz Oda Termostatınızı yaşam alanınızda kullanım kılavuzunda önerilen şekilde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Kablolu Oda Termostatları ise ısıtma/soğutma ünitesine kablo ile bağlanır. Bu yüzden ısıtma/soğutma ünitesi ile Kablolu Oda Termostatı arasında Kablolu Oda Termostatını yerleştireceğiniz alana kadar kablo çekilmesi gerekir.

Oda Termostatı kullanım suyu sıcaklığını etkiler mi?

Oda Termostatları kullanım suyu sıcaklığına, tesisata ya da doğalgaz sayacına müdahale etmez.

Hangi Oda Termostatını seçmeliyim?

Oda Termostatı seçimi kullanım ihtiyaçlarınıza ve tasarım tercihlerinize bağlıdır. Kablolu, kablosuz, programlı ve akıllı gibi alternatif seçenekler bulunan ürünlerimiz arasından bütçenize ve kullanımınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Oda Termostatını nereden satın alabilirim?

Oda Termostatını Trendyol, Hepsiburada, Amazon Türkiye, N11, D&R ve İdefix e-ticaret platformlarından GENERAL Life mağazalarından veya diğer satıcılardan satın alabilirsiniz.

Oda Termostatı nasıl kurulur, kurulum kim tarafından yapılır?

Ürün kurulum ve montajını kullanım kılavuzunda bulunan talimatları takip ederek kendiniz yapabileceğiniz gibi, dilerseniz servisinizden de yardım talep edebilirsiniz. Servisler hizmet bedeli karşılığı yardımcı olmaktadır.

Oda Termostatı montajı hangi alana yapılmalı?

Oda Termostatınızı yaşam alanınızda sık kullandığınız salon veya oturma odası gibi bir odaya yerleştirebilirsiniz. Kapı girişi ya da pencere kenarı gibi hava sirkülasyonunun çok olduğu yerlere ise monte etmekten kaçınınız. Ayrıca ısıtma/soğutma ünitelerine (kalorifer peteği, klima vb.) yakın yerlere ve doğrudan güneş ışığı alan yerlere koymayınız. Oda Termostatının konulduğu yerin, yerden 150 cm yükseklikte olmasını öneririz.

Oda Termostatı montajında kullanılması gereken kablo özelliği nedir?

Kablolu Oda Termostatı montajında kullanılması gereken kablo özelliği 2*0.75’tir.

Oda Termostatının ısıtma/soğutma ünitesine uzaklığı kaç metre olmalıdır?

Kablolu Oda Termostatları ısıtma/soğutma ünitesine kablo ile bağlanmaktadır. Bu nedenle mesafe kısıtlaması bulunmamaktadır.

Oda Termostatının ısıtma/soğutma ünitesini çalıştırdığını nasıl anlarım?

Oda Termostatınızın ekranında güneş veya kar sembollerinden biri yanıp sönüyor ise Oda Termostatınız ısıtma/soğutma ünitesini çalıştırıyor demektir.

Oda Termostatlarında bulunan ısıtma ve soğutma modu ne işe yarar?

Oda Termostatınızı kombi ve benzeri ısıtma üniteleri ile ısıtma modunda, ısı pompaları ile ise hem ısıtma hem soğutma modunda kullanabilirsiniz.

Günlük ve haftalık program nedir, ne işe yarar?

Program modu bulunan Oda Termostatlarında ayarladığınız günlük ve haftalık programlar ile evinizin sıcaklığının belirlediğiniz saatlerde otomatik olarak değişmesini sağlayabilirsiniz.

Manuel mod nedir, ne işe yarar?

Manuel mod ile Oda Termostatınızı herhangi bir moda ihtiyaç duymadan, manuel olarak istediğiniz sıcaklığa getirerek kullanabilirsiniz.

Tuş kilidi nedir, ne işe yarar?

Dokunmatik tuşları bulunan Oda Termostatı modellerinde istemsiz dokunmalara karşı önlem amaçlı tuş kilidi bulunur. Tuş kilidini açmanız için Oda Termostatınızın kullanım kılavuzunda belirtilen tuşa basılı tutmanız gerekir.

Ölçüm hassasiyeti ve çalışma hassasiyeti nedir?
 • Ölçüm hassasiyeti Oda Termostatının ölçtüğü sıcaklık değeridir ve bu değer tüm oda termostatı modellerinde 0.1°C’dir.
 • Çalışma hassasiyeti ise Oda Termostatının ısıtma/soğutma ünitesini kaç derece fark ile  açıp kapatacağını ifade eder. Bu değer histeresiz ayara sahip Oda Termostatlarında -2.0°C ile 2.0°C arasında ayarlanabilir. Fabrika ayarı ise 0.5°C‘dir.
 • TPI Oda Termostatları  minimum enerji kullanarak bulunduğu ortamın ısıtılması veya soğutulması için gerekli olan çalışma hassasiyetini hesaplar ve uygular.
Sıcaklık kalibrasyon ayarı nedir ve ne işe yarar?

Oda Termostatlarında kullanılan sensörler çok hassastır. Yaşam alanınızda bulunan termometrelerdeki sıcaklığı baz almak istiyorsanız, Oda Termostatınızı kalibre etmeniz gerekir. Sıcaklık kalibrasyon ayarı -8°C ile +8°C arasında yapılabilir. Önerilen sıcaklık kalibrasyon ayarı 0.0°Cdir. Sıcaklık kalibrasyon ayarını yapmak için Oda Termostatınızın kullanım kılavuzuna bakınız.

Pil Göstergesi – LB uyarısı nedir?

Oda Termostatınızın ekranında «LB» uyarısı görüldüğünde «düşük pil uyarısı» anlamına
gelmektedir. Bu uyarı görüldüğünde pillerin değiştirilmesi önerilmektedir.

TPI özelliği nedir?

TPI teknolojisi, ısıtma/soğutma sisteminizden mümkün olan en iyi enerji verimliliğini almanızı sağlamak için tasarlanmıştır. Evinizi ayarlanan sıcaklık değirene ulaştırmak ve bu değerde muhafaza etmek için mümkün olan en iyi zamanlamaları ölçer ve uygular.

Gelişmiş TPI yapay zekâ teknolojisi sayesinde Oda Termostatınız bulunduğu ortamın sıcaklık değişimine uyum sağlar. Evinizin genel sıcaklık haritasını çıkararak istenilen oda sıcaklığına ne zaman ulaştığını ve bu sıcaklığın nasıl korunduğunu öğrenir.

Bu bilgilerden hareketle ısıtma/soğutma ünitenizin ne kadar süre boyunca çalışması gerektiğinin hesaplamasını yaparak On/Off Oda Termostatlarına göre daha yüksek tasarruf ve konfor sağlar.

TPI Oda Termostatı nasıl çalışır?

TPI teknolojisini kullanan Oda Termostatları, evinizin sıcaklığının ne zaman ayarlanan sıcaklığın üstüne çıkacağını veya altına ineceğini öngörür ve ısıtma/soğutma ünitesini buna göre açıp kapatır. Bu durum evinizin yukarı ve aşağı yönlü maksimum sapmalar olmadan ayarladığınız sıcaklıkta kalmasını sağlar.

Ürün yazılımında bulunan gelişmiş yapay zeka teknolojisi sayesinde bulunduğu ortamın sıcaklık değişimine adapte olur. Evinizin genel sıcaklık haritasını çıkararak istenilen oda sıcaklığına ne kadar zamanda ulaşıldığını ve bu sıcaklığın nasıl korunduğunu öğrenir. Bu sayede ısıtma/soğutma ünitenizin ne kadar süre boyunca çalışması gerektiğinin hesaplamasını yaparak minimum enerji sarfiyatı sağlar.

TPI Oda Termostatının farkı nedir?

TPI olmayan oda termostatlarında, ısıtma/soğutma ünitesi ayarlanan sıcaklık değerini geçene kadar sürekli olarak çalışır ve durur. Ayarlanan sıcaklık değerinin altına belirli bir miktar düştüğünde ise ısıtma/soğutma ünitesi tekrar çalışır. Bu durum, daha büyük sıcaklık dalgalanmaları ve daha az enerji kontrolü yaratır.

TPI Oda Termostatları ise sahip olduğu avantajlarla birlikte On/Off Oda Termostatlarına göre daha yüksek tasarruf ve konfor sağlar.

TPI Oda Termostatı hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?
 • TPI Oda Termostatlarının yerleşiminin değiştirilmesi durumunda öğrenme süreci yeniden başlayacaktır. Öğrenme süreci 7 gün olarak değerlendirilmelidir.
 • TPI Oda Termostatlarının enerjisinin kesilmesi durumunda (pil değişimi) öğrenme süreci yeniden başlayacaktır. Öğrenme süreci 7 gün olarak değerlendirilmelidir.
Histerezis ayarı nedir?
 • Histerezis ayarı çalışma hassasiyet ayarı anlamına gelmektedir. Oda Termostatı ısıtma/soğutma ünitesini histerezis pozitif ve histerezis negatif değerlerine göre açar ya da kapatır.
 • Histerezis ayara sahip Oda Termostatlarında çalışma hassasiyet ayarı -2.0°C ile 2.0°C derece arasında ayarlanabilir.
 • Histerezis pozitif ve negatif değerleri ayrı sıcaklıklar olarak ayarlanabilir.
 • Histerezis ayara sahip Oda Termostatlarının fabrika ayarı 0.5°C‘dir.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

Histerezis ayarı nasıl yapılır?
 • Oda Termostatınız kapalı iken «Açma/Kapama» butonuna 3 saniye basılı tutarak ayar ekranına ulaşabilirsiniz. Buradan histerezis pozitif ve histerezis negatif değerlerini ayarlayabilirsiniz.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

Histerezis pozitif ayarı nedir?

Oda Termostatınızın histerezis pozitif fabrika ayarı 0.5°C’dir. Bu değer “0.1°C” ile “2.0°C” arasında ayarlanabilir. Histerezis pozitif değerini 0.3°C‘ye ayarladığınızda oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklık değerinin 0.3°C üzerine çıktığında Oda Termostatınız ısıtma/soğutma ünitenize komut gönderecektir. Örneğin Oda Termostatınızı 22.0°C’ye ayarladığınızda oda sıcaklığı 22.3°C’ye yükseldiğinde Oda Termostatı ısıtma modunda ise ısıtma üniteniz duracak, soğutma modunda ise soğutma üniteniz çalışacaktır.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

Histerezis negatif ayarı nedir?

Oda Termostatınızın histerezis negatif fabrika ayarı -0.5°C’dir. Bu değer “-0.1°C” ile “-2.0°C” arasında ayarlanabilir. Histerezis negatif değerini -0.3°C’ye ayarladığınızda oda sıcaklığı ayarlanan sıcaklık değerinin 0.3°C altına düştüğünde Oda Termostatınız ısıtma/soğutma ünitenize komut gönderecektir. Örneğin Oda Termostatınızı 22.0°C’ye ayarladığınızda oda sıcaklığı 21.7°C’ye düştüğünde Oda Termostatı ısıtma modunda ise ısıtma üniteniz çalışacak, soğutma modunda ise soğutma üniteniz duracaktır.

– TPI Oda Termostatlarında histerezis ayarı bulunmamaktadır.

Ürünlerin kodunun sonunda yer alan “S” ibaresi ne anlama gelmektedir?

Ürün kodlarının sonunda bulunan “S” ibaresi, ürün tasarımında pleksi adı verilen plastik camların kullanıldığını gösterir. Bu şekilde enerji tasarrufu sağlarken, aynı zamanda daha şık bir ev dekorasyonuna sahip olmuş olursunuz.