Skip to content

MITRA FH25S Yerden Isıtma Termostatı

MITRA FH25S Yerden Isıtma Termostatı ile sıcaklığı istediğiniz gibi ayarlamak artık daha kolay ve verimli. Yerden ısıtma termostatı, evinizin sıcaklığını hassas bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olur. Enerji tasarrufu sağlayabilir ve konforunuzu optimize edebilirsiniz. Kolay kurulumu ile hemen kullanmaya başlayın ve evinizin sıcaklığını kendi isteğinize göre ayarlayın. Sıcaklık kontrolü sadece bir dokunuş uzağınızda!

Konforlu bir iç mekan iklimi sağlamak, enerji verimliliğini artırmak ve estetik bir görünüm elde etmek için tercih edilen yerden ısıtma sistemlerini, Yerden Isıtma Oda Termostatı ile kontrol ederek maksimum tasarruf ve konfor sağlayabilirsiniz. Yerden ısıtma oda termostatınızı dilerseniz opsiyonel zemin sensörü bağlantısı ile, dilerseniz oda sıcaklığı ölçümü ile kontrol edebilirsiniz.

fh250s-room fh250sb-room

Yerden Isıtma Kontrolü

Opsiyonel Zemin Sensörü

Zemin Yüksek Sıcaklık Koruması

Zemin Sensörü Sıcaklık Ayarı

Histerezis Ayarı

Aydınlatmalı Ekran

Hassas Sıcaklık Ölçüm

230V Bağlantı

Kablolu Bağlantı

Sıva Üstü Montaj

OPSİYONEL ZEMİN SENSÖRÜ İLE EV KONFORUNU YÜKSELTİN VE ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYIN.

Opsiyonel Zemin Sensörü

Opsiyonel Zemin Sensörü, zeminin sıcaklığını sürekli olarak ölçer ve bu bilgiyi termostata iletir. Böylece, sıcaklık dalgalanmaları daha iyi dengelenir ve evinizin her köşesinde istediğiniz sıcaklığı korursunuz. Özellikle zemin ısıtmasına sahip odalarda, bu sensör sayesinde ideal konforu elde etmek çok daha kolay olur.

*Yerden Isıtma Termostatına GENERAL Life zemin sensörü bağlanmalıdır.

Yüksek Sıcaklık Koruması

Opsiyonel zemin sensörü bağlanması durumunda aktif olacak yüksek sıcaklık koruması 28°C’dir. GENERAL Life zemin sensörü ayarlanan sıcaklığın 1°C üzerinde sıcaklık ölçerse Oda Termostatınız ısıtma ünitesini kapatır. Ayarlanan sıcaklığın 1°C altında sıcaklık ölçerse Oda Termostatınız ısıtma ünitesini çalıştırır.Böylece ortam sıcaklığının belirli bir aralıkta kalması ile tasarruf ve konfor sağlar.

*Yerden Isıtma Termostatına GENERAL Life zemin sensörü bağlanmalıdır.

Zemin Sensörü Sıcaklık Ayarı

Opsiyonel zemin sensörü bağlanması durumunda zemin sensörü sıcaklık ayarı yapılmalıdır. Zemin sensörü fabrika sıcaklık ayarı 28.0°C’dir. Bu değer 23.0°C ile 34.0°C arasında ayarlanabilir. Zemin sensörü çalışma hassasiyeti 1.0°C’dir.

*Zemin sensörü sıcaklık ayarı 28.0oC iken, zemin sıcaklığı 29.0oC’ye yükseldiğinde ısıtma üniteniz durur, 27.0oC’ye düştüğünde ısıtma üniteniz çalışır.

Histerezis Ayarı

Oda termostatı histerezis ayarı, oda termostatının ne sıklıkla veya kaç derece farkla istenilen sıcaklık değerine ulaşmaya çalışacağını belirler. Histerezis ayarları için çalışma hassasiyet ayarları diyebiliriz. Oda Termostatlarının fabrika çalışma hassasiyeti 0.5oC’dir. Bu ayar, oda termostatında ayarlanan sıcaklık ile odadaki mevcut sıcaklık arasındaki farkı belirler. Çalışma hassasiyeti histerezis pozitif ve histerezis negatif ayarları ile değiştirilebilir.

*Çalışma hassasiyeti 0.5oC iken, istenilen sıcaklığı 23.0oC’ye ayarladığınızda oda sıcaklığı 23.5oC’ye yükseldiğinde ısıtma üniteniz durur, 22.5oC’ye düştüğünde ısıtma üniteniz çalışır.

MITRA FH25S Yerden Isıtma Termostatı Teknik Özellikleri

fh250s teknik
BOYUTLAR ( Y / G / D )
85.7mm / 85.7mm / 33.5mm

ÇALIŞMA GERİLİMİ
230V AC

RÖLE NO ANAHTARLAMA AKIMI
7A (240VAC – Rezistif Yük) 10A (120VAC – Rezistif Yük)

SICAKLIK ÖLÇÜM HASSASİYETİ
0.1°C

ÇALIŞMA HASSASİYETİ
(-2.0°C) - (+2.0°C)

ÇALIŞMA ARALIĞI
(5°C) – (30°C)

İŞLETME SICAKLIĞI
(-10°C) – (+50°C)

DEPOLAMA SICAKLIĞI
(-20°C) – (+60°C)