Skip to content

TPI Teknolojisi ile Tanışın

TPI NEDİR?

TPI teknolojisi, ısıtma sisteminizden mümkün olan en iyi enerji verimliliğini almanızı sağlamak için tasarlanmıştır. Evinizi istenilen sıcaklık değirene ulaştırmak ve bu değerde muhafaza etmek için mümkün olan en iyi zamanlamaları ölçer ve uygular.

NASIL ÇALIŞIR?

Ürün yazılımında bulunan gelişmiş yapay zeka teknolojisi sayesinde bulunduğu ortamın sıcaklık değişimine adapte olur. Evinizin genel sıcaklık haritasını çıkararak istenilen oda sıcaklığına ne kadar zamanda ulaşıldığını ve bu sıcaklığın nasıl korunduğunu öğrenir. Bu sayede kombinizin ne kadar süre boyunca çalışması gerektiğinin hesaplamasını yaparak minimum enerji sarfiyatı sağlar.

On/Off Oda Termostatı Çalışma Testi
TPI Oda Termostatı Çalışma Testi

FARKI NEDİR?

TPI olmayan termostatlarda, kombi istenilen sıcaklık değerini geçene kadar sürekli olarak çalışır ve durur. İstenilen sıcaklık değerinin altına belirli bir miktar düştüğünde ise kombi tekrar çalışır. Bu durum, daha büyük sıcaklık dalgalanmaları ve daha az enerji kontrolü yaratır. TPI termostatlar ise sahip olduğu avantajlarla birlikte On/Off termostatlara göre daha yüksek tasarruf ve konfor sağlar.

Karşılaştırma Grafiği

AVANTAJI NEDİR?

TPI oda termostatları, evinizi istenilen sıcaklık seviyesine çıkarmak ve bu noktada muhafaza etmek için gerekli olan minimum kombi çalıştırma sürelerini hesapladığı için daha yüksek tasarruf ve konfor sağlanmış olur.

Karşılaştırma Tablosu