Skip to content

Bahar Aylarında Kombinizi Nasıl Kullanmalısınız?

Oda termostatları, hem evlerimizi konforlu hissettiğimiz sıcaklıklarda sabit tutuyor hem de tasarruf etmemizi sağlıyor. Yalnızca bununla da kalmıyor, eğer kombiniz balkonda konumluysa soğuk kış günlerinde sizi dışarı çıkarak sıcaklık ayarı yapma derdinden kurtarıyor. Cep telefonlarımızdan kontrol edebildiğimiz akıllı termostatlar sayesindeyse, sıcaklık kontrolü için yatağımızdan bile kalkmamıza gerek kalmıyor.

Kış aylarında gece saatlerinde bile ihtiyaç duyduğumuz “ısınma” durumu, bahar aylarında farklılık gösteriyor. Gece ile gündüz arasında sıcaklık farkının oldukça fazla olduğu bahar aylarında, özellikle karasal iklimlerde, gün içinde sıcaklık geceye göre çok daha yüksek olabiliyor. Bu yüzden gün içinde daha az ısıtma ihtiyacı oluşuyor ve oda termostatlarının yararı burada devreye giriyor.

Eğer oda termostatı kullanmıyorsak, sabah evden çıktığımızda açık bıraktığımız kombi sürekli çalışıyor. Dış hava sıcaklığının gün içinde yükseldiği durumlarda kombilerimiz sürekli çalışıyorsa, evlerimiz gereğinden fazla ısınarak fazladan doğalgaz tüketmiş oluyor. Oda termostatı kullanılan durumlarda ise, gün içinde zaten kendiliğinden ısınan evimizdeki kombinin çalışması engellenmiş oluyor. Bir de oda termostatınız akıllı ve evimizde olmadığımızı algılıyorsa, o zaman kombiniz tasarrufu maksimize edecek şekilde yönetiliyor.

Kış mevsimine göre daha fazla tasarruf yapabileceğiniz bahar aylarında güneşin yardımından maksimum miktarda yararlanmak için en önemli ihtiyaç, akıllı bir oda termostatı! General Life Akıllı Oda Termostatlarıyla sıcak günlerde tasarruf oranı %50’nin üzerine çıkabiliyor ve sıcaklık hep istenilen derecede sabit kalabiliyor. Yani siz keyfinize bakın, tasarruf işini General Life ürünlerine bırakın.